Biała

Biała jest czystym i gościnnym miasteczkiem wczasowym, które posiada wszystkie warunki dla turystyki morskiej. Miasto rozwija sie dynamicznie i co roku proponuje swoim gościom coś nowego.
Biała położona jest w środkowej części bułgarskiego wybrzeża Morza Czarnego – prawie w takiej samej odległości od Warny (50 km) i Burgas (70 km). Linia brzegowa Białęj charakteryzuje się połączeniem brzegu skalistego, małych zatoczek, plaż i wydm. Większość plaż znajduje się ze strony wschodniej, północno-wschodniej i południowo-wschodniej, co daje optymalne czas, przez który świeci słońce. Ogólna długość plaż wynosi 6244 m, lub inaczej 16 % ogólnej długości plaż, znajdujących się na terytorium Woj. Warna.

Archeologiczne wykopaliska

W 2009 r rozpoczęto archeologiczne wykopaliska w pobliżu przylądka Św.Atanasa prowadzone przez doc. Walerego Jotowa. Odkryto tam pozostałości budynków i przedmiotów o historycznym znaczeniu. Wykopaliska datują V-VII w i część z nich została zachowana w turystycznym centrum miasta. Najciekawszym odkryciem jest wczesnochrześcijańska bazylika z V-VI w.

Białe skały

Biała jest czwartym miejscem w świecie, gdzie odkryto ślady gigantycznego, kosmicznego kataklizmu mającego miejsce na pograniczu epoki kredy i trzeciorzędu, który doprowadził do końca ery dinozaurów i dał szansę rozwoju ssaków. Białe skały są osadem skalnym pochodzącym z pogranicza epoki kredy i trzeciorzędu. Według profesora Preisingera / kierownik ekspedycji, która odkryła białe skały/ jest to pierwsze takie miejsce w Bułgarii datowane na okres pogranicza kredy i trzeciorzędu i znajduje się dosłownie „tuż obok”.

Wino

Od dawnych czasów winiarstwo stanowiło jedno z podstawowych zajęć mieszkańców Białej. Wielu z nich uprawia winorośl i wytwarza wino. Rozpowszechnionymi odmianami winorośli są „Merlot” i „Dimiat”. W Białej stworzono kilka prywatnych winiarni do degustacji wina, gdzie turyści mogą spróbować i zakupić różne rodzaje win.

 Хотел Палацо Бяла - лого / Бяла хотели © Copyrights Palazzo Byala 2009 - 2024
Web Design
Свободно информационно общество
Лични данни           Hotel | Biała | Pokoje | Ceny | Restauracja | Usługi | Galeria | Rezerwacje | Kontakty           Linki